Terapeuci

Nasi Terapeuci specjalizują się w pracy z Dorosłymi, z Dziećmi z wadami wymowy i opóźnionym rozwojem mowy, z obniżoną sprawnością intelektualną, afazją, alalią, dysleksją, autyzmem i zespołem Aspergera oraz z jąkaniem.

Mgr Anna Kurek

 

Neurologopeda – absolwentka studiów podyplomowych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Logopeda – absolwentka dziennych studiów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Terapeuta ręki I i II stopnia

 

„W trosce o wysoki standard prowadzonej terapii stale podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w warsztatach, szkoleniach i konferencjach o tematyce logopedycznej, neurologicznej i psychologicznej. Realizuję swoje pasje, a każdy, nawet najmniejszy sukces moich podopiecznych, dostarcza mi wiele radości i satysfakcji, motywując mnie do działania. Jako właściciel i terapeuta gabinetu logopedycznego dokładam wszelkich starań aby terapia w Melodii Mowy była efektywna, dobro i szczęście małych Pacjentów oraz Rodziców to dla mnie priorytet.”

Mgr Paulina Młyńska

 

Wykładowca Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Instytucie Glottodydaktyki

Neurologopeda – absolwentka studiów podyplomowych Akademii Krakowskiej im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego

Logopeda – absolwentka dziennych studiów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Terapeuta Ortodoncji Miofunkcjonalnej systemem MFS

 

„Specjalizuję się w prowadzeniu zajęć z drugim człowiekiem stawiając na pierwszym miejscu otwartą komunikację oraz działania zespołowe. W swojej pracy kieruję się trzema zasadami. Po pierwsze chcę być obok człowieka i każdego dnia pomagać mu dopasowywać świat, w którym żyjemy do jego własnych potrzeb. Po drugie, swoimi działaniami nie chcę szkodzić, dlatego też posługuję się bezpiecznymi i standaryzowanymi metodami pracy. Po trzecie odpowiedzialnie zarządzam procesem diagnostycznym. Dodatkowo nie pozwalam by moi podopieczni w żadnej sytuacji byli skazani na bierne znoszenie dyskomfortu w swoim środowisku. Pomagam znajdować sposoby na to, by rozsądnie rozbroić każdą logopedyczną bombę.”

Mgr Agnieszka Żurek

 

Logopeda – absolwentka dziennych studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Neurologopeda – w trakcie studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Mam doświadczenie zarówno w pracy z dziećmi, jak i z dorosłymi. Na początku udzielałam się jako wolontariuszka w prywatnym gabinecie logopedycznym, gdzie wspierałam prowadzenie terapii logopedycznej oraz przygotowywałam pomoce terapeutyczne. Następnie, w ramach praktyk miałam możliwość prowadzić zajęcia z emisji głosu z dziećmi oraz pracować w szkole specjalnej. Odbyłam także praktyki w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM, gdzie nabywałam doświadczenie w pracy z pacjentami dorosłymi po incydentach neurologicznych. Dodatkowo pracowałam ze starszymi pacjentami w Domu Pomocy Społecznej w Biskupicach. Staram się wciąż rozwijać, poszerzając swoją wiedzę i umiejętności przez uczestnictwo w licznych szkoleniach, kursach oraz konferencjach naukowych. Dążę do tego, aby moje zaangażowanie i ciągły rozwój przekładały się na jak najkorzystniejsze efekty terapeutyczne i pomagały poprawić jakość życia moich podopiecznych.”

 

Mgr Izabela Filas

 

Logopeda – absolwentka dziennych studiów magisterskich na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Neurologopeda – w trakcie studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Moją przygodę z  logopedią rozpoczęłam na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, gdzie ukończyłam studia I i II stopnia zdobywając tym samym tytuł magistra logopedii. Przez cały okres studiów odbywałam praktyki w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym, gdzie pracowałam z podopiecznymi, z zespołami genetycznymi i niepełnosprawnością intelektualną. Obserwacje i samodzielne prowadzenie zajęć w tym ośrodku dały mi szansę na wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce, rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania do twórczej pracy logopedycznej oraz poczucia odpowiedzialności za jej wyniki. Wiedzę praktyczną zdobywałam również w szkole, w gabinetach logopedycznych oraz w żłobku, gdzie pracowałam jako logopeda.

Obecnie staram się poszerzać swoją wiedzę biorąc udział w licznych szkoleniach oraz będąc uczestnikiem studiów podyplomowych na kierunku Neurologopedia, na Uniwersytecie Jagiellońskim. 

W pracy bardzo cenię sobie indywidualne podejście do terapii każdego pacjenta oraz komfort podczas zajęć. W stosunku do najmłodszych stosuję metodę nauki przez zabawę. Staram się nieszablonowo oraz kreatywnie wykorzystywać metody i pomoce terapeutyczne, dzięki czemu spotkania pozostają atrakcyjne dla małych Pacjentów